• Infinidat
СХД (Системы хранения данных)

InfiniBox – це інноваційна універсальна система зберігання даних преміум класу для критично важливих додатків. Вона поєднує в собі такі характеристики як відмінна продуктивність, виключно висока надійність, неперевершена сукупна вартість володіння (TCO), а також ємність в кілька петабайт в одній стойці за мінімального енергоспоживання.

З апаратної точки зору СЗД InfiniBox являє собою стандартну шафу з трьома контролерами, трьома ДБЕ і полицями зі звичайними дисками, з ємністю, потрібною замовнику. Як інтерфейс використовується FC, iSCSI, NFS і FICON. Оскільки компанія була створена не 30 років тому, то в архітектуру системи було закладено найбільш перспективні підходи. Система використовує програмний підхід, а в якості апаратної реалізації використовується найкраще, що є на ринку – commodity hardware. Це дозволяє швидко розвиватися не тільки за можливостями ПЗ, але і потужністю апаратної частини. Оскільки обсяг завжди зростає, то потрібно мати можливість швидко адресувати величезні обсяги (старша модель може містити до 4 ПБ корисної ємності без урахування компресії, що реалізована на льоту).

В основу системи покладено схему адресації в пам'яті через алгоритм префіксного дерева, що дозволило позбутися від жорсткої прив'язки до адрес на дисках, прибрати накладні витрати при записі RAID і отримати можливість у разі потреби записувати довільні дані послідовно. Сам RAID був фактично винайдений заново: схема розрахунку парності дозволяє зменшити кількість тактів ЦПУ; розподіл по дисках при захисті N + 2 забезпечує час перебудови, якщо з ладу виходять два диски одночасно, від рівня захисту N до N + 1 за 5-10 хвилин; кількість дисків, які можуть безболісно вийти з ладу, може бути до третини й більше.

Швидкість запису системи часто перевершує All Flash Arrays, і для досягнення відмінних результатів зчитування необхідне наступне: крім оперативної пам'яті до 3 ТБ СЗД містить кеш-пам'ять до 368 ТБ на SSD, аналізує запити, що надходять, тримає їх до 5 хвилин в пам'яті, складає відповідно до частоти звернень і будує профілі навантаження, які допомагають передбачати та заздалегідь кешувати ті дані з дисків, які будуть затребувані в найближчому майбутньому. Робота з пам'яттю дозволила отримати ідеальні миттєві знімки – потрібно просто не перезаписувати, а додавати в пам'ять адреси нових блоків, що дає практично необмежену кількість знімків без впливу на продуктивність.

СЗД вийшла принципово тонкою, завжди відомо куди були записані дані й тому операція перетворення товстого тому в тонкий та назад відбувається на льоту, за мить.

Система завжди постачається цілком у зборі, і оплачується по терабайтах корисної ємності. Але замовник не зобов'язаний купувати всю ємність, можна придбати невелику частину за схемою Capacity on demand і докуповувати у разі потреби, до того ж не треба нічого чекати, ємність вже стоїть і готова для використання. Для провайдерів добре підходить utility model – поділ ризиків, коли додаткова ємність не купується назавжди, а оплачується помісячно, залежно від зайнятого простору відповідно до потреб клієнтів.

Перед закрывающим тегом
вставьте следующий код: